Başa Dön

Ekibimiz

Ayşegül İçoğulları

KOORDİNATÖR

 
1979, Bursa doğumluyum. 2005 yılında çalışmaya başladığım Garanti Teknoloji firmasında 4 yıl Proje Yöneticiliği ve 8 yıl boyunca da İş Analizi Yöneticiliği yaptım. 2013 yılında anne olup kızımı kucağıma alana kadar bambaşka bir insan olan ben, annelik ile birlikte kaçırdıklarımı fark etmeye, hayattaki önceliklerimi sorgulamaya başladım.
Atölye ile tanışmam minik kuzumun sayesindedir. 2015 yılında veli olarak başlayan hikayem Başak'ın farklı bir yöne yelken açması ile değişti, büyüdü ve güzelleşti. Tüm sorgulamalarımı sonlandıran, hayatın özüne dair bir alana kaymama ve tuttuğum elleri benzersiz kılıp, gerçek mutluluğu tattıran bir boyuta taşıdı hayatımı.

Kızım büyürken elinden tutan ve bizlere yol gösteren Atölye ekibine olan hayranlığım ve inancım, 15 yıllık kurumsal kariyerimi gözümü kırpmadan geride bırakıp koşarak okula gelmemi sağladı. Eşim ve kızımdan sonra hayatın bana getirdiği en büyük mucizedir bu okul.
Bir anne olarak okulumdan ne beklediysem her alanda bu özeni ve hassasiyeti göstermenin katacağa değere olan inancım ve tecrübeli yol arkadaşlarıma olan güvenim ile çıktım yola...
Yeni öğrenme fırsatları barındıran bu yeni yolculukta İtalya’ya giderek ‘Reggio Emilia yaklaşımı’ üzerine eğitim aldım ve erken dönem çocuk eğitimi konusunda gözlem yapma şansı buldum. Psikiyatrist bir babanın kızı olmanın avantajlarını her zaman yaşama şansına erişmiş olsam da hayatımın bu döneminde desteğini benden hiç esirgemeyen babam ise benim gizli kahramanımdır.
Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayata iyi bir başlangıç yapmasını sağlamak onlar için atabileceğimiz en değerli adımlardan biri. Buna olan inancım ve çocukların enerjisine olan aşkla bu yola girmiş bir anneyim ben...

Senem Bektaş

BÜYÜK GRUP ÖĞRETMENİ

 
1983 İstanbul doğumluyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Çocuk gelişimi ve eğitimi mezunuyum. Okulu bitirdikten sonra Londra’da aile insiyatifli ve kar amacı gütmeyen ‘Matilda Nursery’ isimli yuvada gönüllü öğretmenlik yaptım. Döndükten sonra da Tarabya’da bir anaokulunda 6 yıl çalıştım.

2006 yılında başka heyecanlarla tanışmak ve farklı deneyimler elde etmek için çıktığım yeni yolda Atölye ile yollarımız kesişti. ‘Reggio Emilia yaklaşımı’ eğitimini alarak çocukların çizdiği yolda ilerlemeyi öğrendim, öğrendikçe de çok sevdim.  Bu yolculuklarında onların yanında yürümeyi ve Atölye ekibinin bir parçası olmayı çok seviyorum.

Selin Yayla

ORTA GRUP ÖĞRETMENİ

 
1984 İstanbul doğumluyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Çocuk gelişimi ve eğitimi mezunuyum. 2001 yılından beri öğretmenlik yapmaktayım ve 2010 yılında Atölye ailesine katıldım. Atölye ailesine katıldığım sene ‘Reggio Emilia yaklaşımı’ eğitimi aldım.

Atölye’de bilmediklerimizi beraber araştırmak, beraber öğrenmek günlük yaşamımızın bir parçasıdır. Kafamızdaki ‘meli malılardan’ kurtulup, özgürleşen zaman dilimlerindeki deneyimlerin zenginliğine tanık olmak, meslek hayatımın bana en büyük kazanımı.

Bunun için her sabah evinden çıkıp masum ve içten sevgileri ile koşarak okula gelen çocuklarımızı sonsuz sevgi ile karşılamaktan büyük keyif ve mutluluk alıyorum.
Ve hem ekibiyle, hem aileleriyle hem de çocuklarımızla birlikte oluşturduğumuz kocaman Atölye ailesini çok seviyorum 

Ezgi Taşkın

YARDIMCI ÖĞRETMEN

 
Atölye’ye 2011 yılında staj yapmak için başladım ve bir daha da hiç ayrılmadım. Hem lise hem de üniversitede çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü okudum. Orta grubun yardımcı öğretmeniyim.
Atölye’de en sevdiğim şeylerden biri okula ilk başlayan çocukların alışma süreci ve ilk ayrılıkları diyebilirim. İlk gün tedirgin gözlerle bakan çocukların zaman geçtikçe ona sunulan oyunları, sevgiyi ve özgürlüğü kabul edip uzattığım eli tutması. Bazen uzattığım elim hemen bir elle birleşir, bazen de bu zamanla olur. Tuttuğum her farklı minik el bana her zaman yeni şeyler öğretti.
Size güvenip, sizi seven minik bir çocukla birşeyler paylaşıyor olmak kesinlikle harika bir duygu. Atölye’de deneyimlediklerim ile birlikte devam ettiğim bu yolculuğu seviyorum...

Büşra Baş

YARDIMCI ÖĞRETMEN

 
Çocuk Gelişimi ve eğitimi bölümünden mezun oldum. Atölye ile ilk tanışmam 2012 yılındaki lise stajıma denk gelir. Bir sene boyunca stajyer öğretmen olarak görev yapmış ve hep bu okulda yardımcı öğretmen olabilmeyi hayal etmiş ama açık pozisyon olmayınca ben de hayallerim cebimde üniversiteme devam ederken farklı bir okulda tecrübe edinerek yoluma devam etmiştim.

2017 yılı ise bana güzel bir göz kırptı ve yeniden Atölye ile yollarımızı buluşturdu. Atölye yaklaşımı ile bu yola çıkmış olmanın değerini biliyor ve her sabah bir gün önce edindiğim kazanımları hatırlayıp, şükrederek okuluma koşarak geliyorum, tıpkı çocuklar gibi...

Tuğçe Genç

ASİSTAN

Atölye ile 2018 yılında tanıştım ve burası benim ilk tecrübelerimi yaşadığım yer. Burada öğrendiğim ilk şey, ‘her birimizin birbirimizden öğreneceği bir şeyler vardır mutlaka’ oldu. Çocuklar bizden biz çocuklardan...

Her sabah o minik elleri tutarak ben de kendi hayallerime minik minik adımlar atıyorum. Hayallerimde ise önce iyi bir öğretmen olmak ardından da bir Anaokulu sahibi olmak var. Bu yola Atölye ile birlikte çıktığım için çok mutluyum...

Gülsüm Köse

TEMİZLİK SORUMLUSU

 
1972 Erzincan doğumluyum ve iki çocuk annesiyim. 2011 yılında çok yağmurlu bir günde görüşmeye gelmiş ve o kapalı havaya rağmen içeri girdiğimde büyülenmiş ve bu okulda çalışmayı çok istemiştim.
Çocuklarla birlikte geçen yılların bende bıraktığı en büyük etki sanıyorum geçen yıllara inat kendimi daha enerjik, dinamik ve mutlu hissetmemdir. Burası bizim evimiz gibidir. Hepimiz aynı amaca ortak olmuş ve çocukları için elinden geleni yapmaya çalışan aile fertleriyizdir.

Her sabah okulu erken saatte açar, ilk olarak çayımızı demlerim. Genel temizlikten sorumlu olsam da kapıda sizi karşılayabilir, telefonda bir ses, bir gülüş olabilirim her zaman. Çocukların Gülsüm ablası olmaktan ve onlara tertemiz bir ortam sağlamaktan keyif alan, mutlu bir Atölye’liyim ben...

Emine Karakaya

MUTFAK SORUMLUSU

 
1960 Sivas doğumluyum. Bir oğlum ve bir torunum var. Bir de torunum kadar sevdiğim Ayşenaz’ım var. Benim Atölye ile tanışma hikayem Ayşegül sayesindedir. 2004 yılında Ayşegül’ün evinde yardımcı olarak çalışmaya başladım. Ayşegül benim kızım, evi ise her sabah mutlulukla gittiğim ikinci evim oldu. 2013 yılında Ayşenaz’ın doğumuyla birlikte ilk torun sevgisini de onunla tatmış oldum. Ayşenaz’ı büyüttükten sonra 2017 yılında Ayşegül ile birlikte Atölye’ye geçiş yaptım ve Atölye çocukları için yemek yapmaya başladım. Çocukların sevgisiyle, enerjisiyle dolu bu okulda yemek yapmanın, yediklerini görmenin ve tekrar istemelerinin verdiği mutlulukla artık sadece Ayşenaz’ımın değil tüm Atölye’nin Eminoşuyum. ‘Eline sağlık Eminoş’ diyen çocukları duymak en büyük mükafattır benim için.

Annesi bana Ayşegül’ü emanet etmiştir, onu kızım bildim. Ayşegül bana kızını emanet etmiştir onu da torunum bildim. Şimdi ise bana okulunun mutfağını ve tüm Atölye çocuklarını emanet etmiştir ki emaneti her zaman benim emanetimdir, en kıymetlimdir. Atölye’nin bir parçası olduğum için çok mutluyum.

Sümer Korusu Gülveren Sok. No:21
Tarabya / İstanbul
0212 299 93 25
info@atolyecocukevi.com