Başa Dön

Ekibimiz

Ayşegül İçoğulları

KOORDİNATÖR

 
1979, Bursa doğumluyum. 2005 yılında çalışmaya başladığım Garanti Teknoloji firmasında 4 yıl Proje Yöneticiliği ve 8 yıl boyunca da İş Analizi Yöneticiliği yaptım. 2013 yılında anne olup kızımı kucağıma alana kadar bambaşka bir insan olan ben, annelik ile birlikte kaçırdıklarımı fark etmeye, hayattaki önceliklerimi sorgulamaya başladım.
Atölye ile tanışmam minik kuzumun sayesindedir. 2015 yılında veli olarak başlayan hikayem Başak'ın farklı bir yöne yelken açması ile değişti, büyüdü ve güzelleşti. Tüm sorgulamalarımı sonlandıran, hayatın özüne dair bir alana kaymama ve tuttuğum elleri benzersiz kılıp, gerçek mutluluğu tattıran bir boyuta taşıdı hayatımı.

Kızım büyürken elinden tutan ve bizlere yol gösteren Atölye ekibine olan hayranlığım ve inancım, 15 yıllık kurumsal kariyerimi gözümü kırpmadan geride bırakıp koşarak okula gelmemi sağladı. Eşim ve kızımdan sonra hayatın bana getirdiği en büyük mucizedir bu okul.
Bir anne olarak okulumdan ne beklediysem her alanda bu özeni ve hassasiyeti göstermenin katacağa değere olan inancım ve tecrübeli yol arkadaşlarıma olan güvenim ile çıktım yola...
Yeni öğrenme fırsatları barındıran bu yeni yolculukta İtalya’ya giderek ‘Reggio Emilia yaklaşımı’ üzerine eğitim aldım ve erken dönem çocuk eğitimi konusunda gözlem yapma şansı buldum. Psikiyatrist bir babanın kızı olmanın avantajlarını her zaman yaşama şansına erişmiş olsam da hayatımın bu döneminde desteğini benden hiç esirgemeyen babam ise benim gizli kahramanımdır.
Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayata iyi bir başlangıç yapmasını sağlamak onlar için atabileceğimiz en değerli adımlardan biri. Buna olan inancım ve çocukların enerjisine olan aşkla bu yola girmiş bir anneyim ben...

Senem Bektaş

KÜÇÜK GRUP ÖĞRETMENİ

 
1983 İstanbul doğumluyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Çocuk gelişimi ve eğitimi mezunuyum. Okulu bitirdikten sonra Londra’da aile insiyatifli ve kar amacı gütmeyen ‘Matilda Nursery’ isimli yuvada gönüllü öğretmenlik yaptım. Döndükten sonra da Tarabya’da bir anaokulunda 6 yıl çalıştım.

2006 yılında başka heyecanlarla tanışmak ve farklı deneyimler elde etmek için çıktığım yeni yolda Atölye ile yollarımız kesişti. ‘Reggio Emilia yaklaşımı’ eğitimini alarak çocukların çizdiği yolda ilerlemeyi öğrendim, öğrendikçe de çok sevdim. Her yaş grubunu deneyimleme fırsatı bulduğum bu yolcukta 2012 yılında kızımın doğumuyla birlikte küçük grup öğretmenliği yapmaya başladım. Küçük grup benim hayatımda öğretirken öğrendiğim en keyifli gruplardan biri. Anne kucağından sonra onlarla tanışmak, gelişimlerine destek olmak ve her verdiğiniz değeri hayatlarında uygulamaya çalışmalarını gözlemlemek benim için çok kıymetli. Küçük grup için hedefim kendilerini ifade etmeyi, paylaşmayı, özgüvenlerini sağlamlaştırıcı temeller atmayı desteklemek. Bu yolculuklarında onların yanında yürümeyi ve Atölye ekibinin bir parçası olmayı çok seviyorum.

Selin Yayla

ORTA GRUP ÖĞRETMENİ

 
1984 İstanbul doğumluyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Çocuk gelişimi ve eğitimi mezunuyum. 2001 yılından beri öğretmenlik yapmaktayım ve 2010 yılında Atölye ailesine katıldım. Atölye ailesine katıldığım sene ‘Reggio Emilia yaklaşımı’ eğitimi aldım.

Atölye’de bilmediklerimizi beraber araştırmak, beraber öğrenmek günlük yaşamımızın bir parçasıdır. Kafamızdaki ‘meli malılardan’ kurtulup, özgürleşen zaman dilimlerindeki deneyimlerin zenginliğine tanık olmak, meslek hayatımın bana en büyük kazanımı.

Bunun için her sabah evinden çıkıp masum ve içten sevgileri ile koşarak okula gelen çocuklarımızı sonsuz sevgi ile karşılamaktan büyük keyif ve mutluluk alıyorum.
Ve hem ekibiyle, hem aileleriyle hem de çocuklarımızla birlikte oluşturduğumuz kocaman Atölye ailesini çok seviyorum 

Inga Milledge

BÜYÜK GRUP ÖĞRETMENİ

 
İngiltere doğumluyum ve bir kız çocuk annesiyim. İngiltere’de Psikoloji ve Sanat okudum. Formasyon alarak uzun yıllar İngiltere’de ana sınıfı öğretmenliği yaptım. Meraklı ve öğrenmeyi seven biri olduğumdan ilgimi de çok çektiği için hemşirelik okuluna gittim ve bu mesleği de deneyimleme fırsatı buldum.

2010 yılında kızımın işi sebebiyle geldiğimiz İstanbul’da tesadüfler sayesinde tanıştığım Atölye ile yepyeni bir yolculuğa başladım.
Atölye'ye her sabah geldiğimde Alaaddin'in mağarasına girmiş gibi olurum. Her tarafından hazineler taşan bir başka diyardır burası benim için. Renk renk kumaşlar, boyalar, taşlar, kozalaklar, dallar. Her bir malzeme elinize aldığınızda size çalışmak için, oynamak için, üretmek için ilham verir.

2010 yılında başlayan Atölye maceramı büyük bir heyecanla sürdürüyor, okuldan aldığım ilham ve çocuklarım için daha yapacaklarımın olduğu inancıyla her gün büyük bir mutluluk ile okuluma geliyorum.

Arzu Aydın Koç

PEDAGOG

Gazi Üniversitesinde lisans, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimi tamamladım. Eğitimim devam ederken okul öncesi çocuklarla gönüllü ve profesyonel olarak mesleki çalışmalarıma başlamıştım. Ayrıca üniversite yıllarımda başladığım psikodrama eğitimi ile birlikte çocuklar ve aileler ile hem bireysel hem de grup psikodrama çalışmaları yapmaya başladım. 2001 yılında ilk çocuk psikodrama terapistlerinden biri oldum ve o günden beridir de çocuk psikodraması grupları yönetmekteyim.

2001 – 2011 yılları arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsünde, 2004 yılından bu yana da Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nde çocuklar, ergenler , genç yetişkinler ve aileleriyle çalışmaktayım. Okul öncesi ve okul dönemindeki çocukların gelişimsel takibi, değerlendirilmesi, duygusal problemler, davranış bozuklukları ve okula uyum konuları üzerinde çalışmaktayım.

Bolluca Çocuk Köyü / Psikolojik Destek ve Eğitim ve Sistem İyileştirme, Kırmızı Biber Derneği (Keten Helva Projesi) Çocuk İstismarı ve Cinsiyet Ayrımcılığı, Kadıköy Belediyesi Psikososyal Destek Programı, İTÜ Umut Okulu gibi sosyal projelerde de görev almaktayım. Aynı zamanda da bazı dergi ve internet gazetelerinde mesleki makaleler yazmaktayım.

Tolga Ulusoy

ATÖLYE ÖĞRETMENİ

2006 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümünden mezun oldum. Mezuniyetimi takiben, bir süre çeşitli okullarda sanat öğretmenliği yaptım ve workshoplar düzenledim, yanı sıra resim ve seramik çalışmalarımı sürdürdüm. İlk kişisel sergimi 2008 yılında seramik alanında açtım. Resim ve seramik çalışmalarım, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 19 karma sergide yer aldı. Birçok şehirde duvar panolarım ve heykellerim yer almakta. 2010 yılından bu yana İstanbul'da ikamet etmekte olup, Beyoğlu’ndaki seramik atölyemde; seramik, resim ve heykel dersleri vermekteyim.

Mehmet Bal

ATÖLYE ÖĞRETMENİ

 
Şu hayatta olmak istediğim şeye karar vermem tam olarak otuz yılımı aldı. Otuz yaşıma gelip de kuklacı olmaya karar verdiğimde hem zaman hem de diğer her şey farklı bir boyut kazanmıştı. Otuz yıl boyunca kuklaya dair aklımda ve yaşamımda hiç bir imge, olay ve hikaye yoktu. Evet Pinokyo’yu biliyordum ama bu bilgi onun kuklalığına dair bir bilgi değildi. Zavallı Pinokyo, bana anlatanların ‘yalan söylersen burnun uzar’ ahlakçılığına kurban gitmişti.
Daha da eskiye gidecek olursam İç Ege’de bir köyde doğmuş ve yaklaşık yirmi yılımı da köyde geçirmiştim. Çocukluğuma dair hatırladığım bana alınan tek hazır oyuncak yok mesela.
Annemin mutfağı ve kileri benim için henüz yontulup harika oyuncaklara dönüştürülmemiş sebzeler ve meyvelerle doluydu. Pancardan arabalar, turptan tekerlekli oyuncaklar, kabaktan kamyon, patlıcandan roket, pırasalardan kütük ev…

Babamın alanına giren kütükler, keresteler, metal ve diğer malzemeleri kullanarak ortaya çıkarttığım mühendislik harikası icatlar ise çok daha adrenalin yüklüydü benim için.
İşte bu yüzden midir nedir benim için objelerin, malzemelerin ve eşyaların hiçbir zaman tek bir boyutu olmadı. Bozulan bir çamaşır makinası benim için içinden bir şerit testere çıkarabilecek potansiyele sahiptir. Hatta kim demiş eski camlı ahşap salon kapısı gölge kuklası perdesi olamaz diye. Eğer bir şey yapmak istersem önce etrafıma bakmak ve elimde olan güya bozuk, hurda, çöp muamelesi gören malzeme ve eşyaların yapacağım projeye aktif katkı sunmasına izin vermek temel ilkem.
Sanırım beni 2-5 yaş grubuna bağlayan şey yukarıda kısaca bahsettiğim her şeyin her şeye dönüşebileceği potansiyelini onların çok daha iyi görüyor olmaları. Ben de tersten mühendislik alanındaki bilgi ve deneyimimi daha da artırmak istediğimden 2015 yılında ‘’Atölye Öğretmeni’’ kılığında aralarına sızdım.

Ezgi Taşkın

YARDIMCI ÖĞRETMEN

 
Atölye’ye 2011 yılında staj yapmak için başladım ve bir daha da hiç ayrılmadım. Hem lise hem de üniversitede çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü okudum. Orta grubun yardımcı öğretmeniyim.
Atölye’de en sevdiğim şeylerden biri okula ilk başlayan çocukların alışma süreci ve ilk ayrılıkları diyebilirim. İlk gün tedirgin gözlerle bakan çocukların zaman geçtikçe ona sunulan oyunları, sevgiyi ve özgürlüğü kabul edip uzattığım eli tutması. Bazen uzattığım elim hemen bir elle birleşir, bazen de bu zamanla olur. Tuttuğum her farklı minik el bana her zaman yeni şeyler öğretti.
Size güvenip, sizi seven minik bir çocukla birşeyler paylaşıyor olmak kesinlikle harika bir duygu. Atölye’de deneyimlediklerim ile birlikte devam ettiğim bu yolculuğu seviyorum...

Büşra Baş

YARDIMCI ÖĞRETMEN

 
Küçük grubun yardımcı öğretmeniyim. Çocuk Gelişimi ve eğitimi bölümünden mezun oldum. Atölye ile ilk tanışmam 2012 yılındaki lise stajıma denk gelir. Bir sene boyunca küçük grupta stajyer öğretmen olarak görev yapmış ve hep bu okulda yardımcı öğretmen olabilmeyi hayal etmiş ama açık pozisyon olmayınca ben de hayallerim cebimde üniversiteme devam ederken farklı bir okulda tecrübe edinerek yoluma devam etmiştim.

2017 yılı ise bana güzel bir göz kırptı ve yeniden küçük grup ile yollarımızı buluşturdu. Atölye yaklaşımı ile bu yola çıkmış olmanın değerini biliyor ve her sabah bir gün önce edindiğim kazanımları hatırlayıp, şükrederek okuluma koşarak geliyorum, tıpkı çocuklar gibi...

Tuğçe Genç

YARDIMCI ÖĞRETMEN

Küçük grubun yardımcı öğretmeniyim. Çocuk Gelişimi ve eğitimi okuyorum. Atölye ile 2018 yılında tanıştım ve burası benim ilk tecrübelerimi yaşadığım yer. Burada öğrendiğim ilk şey, ‘her birimizin birbirimizden öğreneceği bir şeyler vardır mutlaka’ oldu. Çocuklar bizden biz çocuklardan...

Her sabah o minik elleri tutarak ben de kendi hayallerime minik minik adımlar atıyorum. Hayallerimde ise önce iyi bir öğretmen olmak ardından da bir Anaokulu sahibi olmak var. Bu yola Atölye ile birlikte çıktığım için çok mutluyum...

Julia Ergene

MÜZİK ÖĞRETMENİ

Adım Yuliya ama çocuklar bana Julia der. Ukrayna’da sanatla iç içe bir ailede büyüdüm, Annemden müzik, babamdan ise bana kalan kocaman bir resim sevgisidir. Piyano ile 5 yaşındayken tanıştım ve hiç bırakmadım. Ukrayna’da P.Y. Mayboroda Müzik Akademisi’nden mezun oldum. Türkiye’ye 2000 yılında geldim ve Hilton grubunda piyano çalarak iş hayatıma başladım. Ardından 2007 yılında Atölye Çocukevi ile yollarımız kesişti. Oğlum için önce velisi olduğum okulumuzda zamanla müziğe olan sevgimi çocuklarla da paylaşmak ve onlara da hissettirebilmek adına Müzik öğretmenliği yapmaya başladım. 2010 yılından beridir de bu görevi büyük bir sevgiyle yapmaktayım.
 
Esas mesleğim piyano öğretmenliği olsa da babamdan gelen resim sevgimi de göz ardı edemeyen ben 2016 yılında AYA Galeri’yi kurarak Türkiye’yi yeni sanatçılarla buluşturmaya çabalıyor, sergiler ve müzayedeler düzenliyorum.
Müziği ve sanatı erken yaşta çocuklarla buluşturabilmek ve sevdirmek en büyük gayemdir. Önce çocuğumu büyüten ardından da bu gayemi gerçekleştirebilmemi sağlayan Atölye Çocukevi ile sanat yolunda ilerlemenin keyfini yaşıyorum.
 
Dostoyevski’nin de söylediği gibi ‘ Dünyayı güzel kurtaracak’...

Gülsüm Köse

TEMİZLİK SORUMLUSU

 
1972 Erzincan doğumluyum ve iki çocuk annesiyim. 2011 yılında çok yağmurlu bir günde görüşmeye gelmiş ve o kapalı havaya rağmen içeri girdiğimde büyülenmiş ve bu okulda çalışmayı çok istemiştim.
Çocuklarla birlikte geçen yılların bende bıraktığı en büyük etki sanıyorum geçen yıllara inat kendimi daha enerjik, dinamik ve mutlu hissetmemdir. Burası bizim evimiz gibidir. Hepimiz aynı amaca ortak olmuş ve çocukları için elinden geleni yapmaya çalışan aile fertleriyizdir.

Her sabah okulu erken saatte açar, ilk olarak çayımızı demlerim. Genel temizlikten sorumlu olsam da kapıda sizi karşılayabilir, telefonda bir ses, bir gülüş olabilirim her zaman. Çocukların Gülsüm ablası olmaktan ve onlara tertemiz bir ortam sağlamaktan keyif alan, mutlu bir Atölye’liyim ben...

Emine Karakaya

MUTFAK SORUMLUSU

 
1960 Sivas doğumluyum. Bir oğlum ve bir torunum var. Bir de torunum kadar sevdiğim Ayşenaz’ım var. Benim Atölye ile tanışma hikayem Ayşegül sayesindedir. 2004 yılında Ayşegül’ün evinde yardımcı olarak çalışmaya başladım. Ayşegül benim kızım, evi ise her sabah mutlulukla gittiğim ikinci evim oldu. 2013 yılında Ayşenaz’ın doğumuyla birlikte ilk torun sevgisini de onunla tatmış oldum. Ayşenaz’ı büyüttükten sonra 2017 yılında Ayşegül ile birlikte Atölye’ye geçiş yaptım ve Atölye çocukları için yemek yapmaya başladım. Çocukların sevgisiyle, enerjisiyle dolu bu okulda yemek yapmanın, yediklerini görmenin ve tekrar istemelerinin verdiği mutlulukla artık sadece Ayşenaz’ımın değil tüm Atölye’nin Eminoşuyum. ‘Eline sağlık Eminoş’ diyen çocukları duymak en büyük mükafattır benim için.

Annesi bana Ayşegül’ü emanet etmiştir, onu kızım bildim. Ayşegül bana kızını emanet etmiştir onu da torunum bildim. Şimdi ise bana okulunun mutfağını ve tüm Atölye çocuklarını emanet etmiştir ki emaneti her zaman benim emanetimdir, en kıymetlimdir. Atölye’nin bir parçası olduğum için çok mutluyum.

Sümer Korusu Gülveren Sok. No:21
Tarabya / İstanbul
0212 299 93 25
info@atolyecocukevi.com