Başa Dön

Her soru arkasında koca bir dünya...

Rutinimiz ve Yaş Grupları


Her günümüz kahvaltı sonrası sınıfta beraber saat ile başlar. Hikayeler okur, şarkılar söyleriz. Ardından proje konumuz üzerine sohbete başlar ve çalışmalarımızı yürütürüz. Grup oyun zamanında birlikte hareket edebildiğimiz oyunlar oynar bahçe zamanında ise bahçede oyuna ve keşfe devam ederiz. Temizliğin ardından da öğlen yemeklerimizi yer ve yarım gün olan çocuklarımızı evlerine göndeririz. Tam gün devam eden çocuklarımız için uyku ve dinlenme zamanıdır artık. Dinlenme sonrası yapılan ikindi kahvaltısı ile artık İngilizce’ye hazırızdır ve İngiliz öğretmenimiz ile geçer zamanımız ve yine olmazsa olmazımız bahçe ve oyun ile günümüzü tamamlar evlerimize doğru yola çıkarız.

Haftalık rutinimizde; tüm yaş gruplarımız ile piyano eşliğinde müzik saati yaparız. Mevsimlere göre bir program takip eder, bestecileri tanır, müzikle dans eder oyunlar oynarız.

3+ yaş üstü gruplarımızın kas ve denge gelişimlerini desteklemek adına Gympark Jimnastik Okulu’na haftanın bir günü spor yapmaya gideriz.

El ve mutfak becerilerini arttırmak adına bir hafta mutfak atölyesi yaparken bir hafta deneyler yaparız.

Aylık rutinimizde ise, Doğa Okulu programımız içerisinde dört mevsimi izlediğimiz orman yürüyüşlerimiz ve Permakamp iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz ‘Serbest Gezen Çocuklar’ projesi kapsamında da ayda bir gerçekleştirdiğimiz kamp atölyelerimiz vardır.


Okulumuzda her yaş grubu için tek sınıf bulunmakta ve toplamda da mevcudiyetimizi 3 sınıf ile sınırlandırmış durumdayız.

Küçük Grup: 2 + yaş grubudur. Evinden yeni ayrılanlar, ilk burada tanışırlar Atölye ile. Programımız yarım gün olup 09.00 – 13.00 saatleri arasındadır.

Orta Grup: 3+ yaş grubudur. Kendi dillerinde kendilerini iyi ifade edebildikleri, arkadaşlık kurdukları ve birlikte oyun oynamayı öğrendikleri yaşlardır. Tam günlük programımız 09.00 – 17.00 saatleri arasındadır. Öğle yemeğinin ardından uyku ve ikindi kahvaltısı yapılarak İngilizce programa geçilir. İngilizce programımız çocuklarımızın yeni bir dil öğrenme becerisini geliştirmeye başlamak ve büyük gruba geçişi için hazırlık niteliğindedir.

Büyük Grup: 4+ yaş grubudur. Artık okul çocuklar için ikinci bir ev gibidir. Arkadaşlıklar derinleşmiş ve yakınlaşmıştır. Tüm program İngilizcedir ve tam gün olarak 09.00 – 17.00 saatleri arasındadır. Okul Öncesi eğitime hazırlanır çocuklarımız. Yıl sonlarında onların hayatlarına dokunabilmiş olmanın mutluluğu ile mezun eder sonraki hayatlarına sevgiyle uğurlarız.

Sümer Korusu Gülveren Sok. No:21
Tarabya / İstanbul
0212 299 93 25
info@atolyecocukevi.com