Başa Dön

Ekibimiz

Ayşegül İçoğulları

KURUCU

1979, Bursa doğumluyum. Kurumsal hayatta başlayan iş hayatım kızımın doğumu ile birlikte beni yepyeni bir yola doğru yönlendirdi. 2016 yılında hayatıma giren Atölye, tüm sorgulamalarımı sonlandıran, hayatın özüne dair bir alana kaymama ve tuttuğum elleri benzersiz kılıp, gerçek mutluluğu tattıran bir boyuta taşıdı hayatımı. Kızım büyürken elinden tutan ve bizlere yol gösteren Atölye ekibine olan hayranlığım ve inancım, 15 yıllık kurumsal kariyerimi gözümü kırpmadan geride bırakıp koşarak okula gelmemi sağladı. Eşim ve kızımdan sonra hayatın bana getirdiği en büyük mucizedir bu okul. Yeni öğrenme fırsatları barındıran bu yeni yolculuğumda formasyonumu değiştirerek İstanbul Üniversitesi 'Çocuk Gelişimi' lisans programından mezun oldum. İtalya’da ‘Reggio Emilia yaklaşımı’üzerine pedagojik eğitimler aldım ve son olarak Harvard Business School'un 'Erken Yaş Eğitiminde Liderlik' programına katıldım. Psikiyatrist bir babanın kızı olmanın avantajlarını her zaman yaşama şansına erişmiş olsam da hayatımın bu döneminde desteğini benden hiç esirgemeyen babam ise benim gizli kahramanımdır. Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayata iyi bir başlangıç yapmasını sağlamak onlar için atabileceğimiz en değerli adımlardan biri. Buna olan inancım ve çocukların enerjisine olan aşkla bu yola girmiş bir anneyim ben...

 

Senem Bektaş

2-3 YAŞ ÖĞRETMENİ

1983 İstanbul doğumluyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Çocuk gelişimi ve eğitimi mezunuyum. Okulumu bitirdikten sonra Londra da 2, 3 ve 4 yaş arası çocukların ailelerinin ortaklığı ile açılan kar amacı olmayan  “Matilda Nursey” isimli bir yuvada gönüllü öğretmenlik yaptım. Döndükten sonra Tarabya’ da High Scope eğitim veren bir anaokulunda 6 yıl çalıştım.

2006 yılında Atölye ailesi ile tanıştım. Reggio Emilia yaklaşımına yönelik pedagojik eğitimler aldım. 2012 yılından beridir de 2 yaş grubunda sınıf öğretmenliği yapıyorum. Çocukların çizdiği yolda yürümek hem eğlenceli hem de harika deneyimler kazanmama yardımcı oldu. Onlar öğretmen ben ise öğrenen oldum.

Bu yıllar içinde en çok keyif aldığım şeylerden biri okul hayatlarına başlarken onların yanında olmak. Okula başlamak her ne kadar heyecanlı görünse de onların dünyasının ne kadar değiştiğini gözlemlemek, bunu bilmek ve her anlarında yanında olmayı çok önemsiyorum. Her dönem başında yepyeni bir macera bizi bekler.

Severek geldiğim, ikinci yuvam dediğim Atölye ailesinin bir parçası olmayı çok seviyorum.

Elif Tezel

3-4 YAŞ SINIF ÖĞRETMENİ

2009 yılından beri öğrenim hayatıma devam edip aktif olarak çocuklarla ve ailerle çalışıyorum. Öğrenim hayatım, lisede Çocuk Gelişimi okuyarak başladı İlk lisans öğrenimimi Bahçeşehir Üniversitesi'nde yine 'Çocuk Gelişimi' üzerine gerçekleştirdim. Mezuniyetimin ardından ise Boğaziçi Üniversitesi'nde 'Okul Öncesi Öğretmenliği' okuyarak eğitimi tamamladım. Tez çalışmamı ise Amerika'da Regio ilhamlı bir anaokulunda yaptım. Boğaziçi’nin bana katmış olduğu yenilikçi, özgür ve eşit bakış açısını öğretmenlik hayatımda da kullanmayı amaç edinmiş bir eğitimciyim. Erken çocukluk eğitimcisi olarak amacım çocuklara sayılar, harfler ya da kavramlar öğretmekten ziyade onlara yaşayabilecekleri en iyi olanaklı, eşit bir eğitim ortamı sağlamak ve çocuklarla birlikte yeni deneyimler edinmek.
Atölye Çocukevi işte tamda böyle bir eğitim ortamını bizlere ve çocuklara sunuyor. Atölye ailesinin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğumu belirterek yazımı çok sevdiğim çocuk kitabı yazarı Eric CARLE’ın bir sözüyle bitirmek isterim. ”Simplify, slow down, be kind and don’t forget to have art in your life -music, paintings, theater, dance and sunsets…”

Betül Lewis

3-4 YAŞ SINIF ÖĞRETMENİ

I have over 12 years of experience working at preschools teaching children from 30 months to 72 months. My backround includes planning and delivering lessons to children. I have had many trainings such as; book reading and story telling, creative games for preschool children, drama at preschool and mindfullness. My priority is to create safe and fun environment for children in the classroom. I make sure that students feel heard and understood. Also I teach in a way that each child gets individual attention to help them develop necessary social and emotional skills. I am very happy to be part of Atolye team!

Güler Korkmaz

YARDIMCI ÖĞRETMEN

1999, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi 'Çocuk Gelişimi' ve ayrıca da Bilgi Üniversitesi 'Sosyal Hizmetler' mezunuyum. Atölye ile 2019 yılında tanıştım. Öğrencilik yıllarında başladığım yarı zamanlı çocuk atölyelerinde çocuklarla çalışmaya başladım.  Aynı zamanda STEM (Science, Technology, Engineering ve Math) programı uygulayıcısı olarak da çocuklarla çalışıyorum. Çocuklarımızın Atölye'deki ilk okul deneyimlerinde Reggio Emilia pedagojisini esas alarak onların ihtiyaç alanlarına ve akışlarına uyumlu olarak eğitim programımızı yürütüyoruz. Öğretmenliğimde en önem verdiğim şey; çocuklardan öğrendiklerimle kendimi geliştirmemdir.  Bu benim için inanılmaz keyifli. Çocukların beni şaşırttığı, güldürdüğü, öğrettiği ve düşündürdüğü her bir yeni gün yepyeni bir deneyim. Her gün evden işe değil 'okula' diyerek ilk günkü heyecanımla çıkıyorum. 
Atölye sadece çocukların değil aynı zamanda benim de yuvam, okulum... Olmaktan çok mutluduğum, ait olduğum yerdeyim. ☺️

Deniz Küçükkiper

YARDIMCI ÖĞRETMEN

1996 İstanbul doğumluyum. Lise ve üniversiteyi çocuk gelişimi ve eğitimi okudum. Atölye ailesine yeni katıldım. Aile diyorum çünkü aile benim için çok kıymetlidir. Ailemden sonra en çok vakit geçirdiğim ve gördüğüm insanlar Atölye ailesidir. Emek verdiğim yeri ailem gibi sahiplenirim. Anaokuluna gitmemiş bir çocuk olarak şu yaşımda ben de çocuklarla beraber yeni dünyalar keşfediyorum. Bazen evime oyunda kurduğumuz bir prenses olarak gidiyorum bazen de araba tamircisi olarak :) Çocukların hayal dünyası bambaşka bir dünya, ben de onlarla bu dünyada yeniden çocuk oluyorum :) Elimden geldiğince çocuklar için en başta yol gösteren bir öğretmen sonrasında ise bir yol arkadaşı olacağım. Kendi yolumda ise Atölye ile beraber olduğum için çok mutluyum. Ben bahçemi güzelleştiriyorum, kelebekler zaten benimle gelir :)

Tuğçe Genç

YARDIMCI ÖĞRETMEN

1996 İstanbul doğumluyum. Mezuniyetim sonrası 2 yıl boyunca çocuk oyun evi ve etkinlik atölyelerinde çocuklarla beraber çalıştım. Son çalışmakta olduğum etkinlik atölyesinde ise Ayşegül ve kızı ile yollarımız kesişti ve o günden sonra Atölye Çocukevinin bir parçası oldum. 2018 yılından beri Atölye ile beraberim. 2 yaş grubunun yardımcı öğretmeniyim. Bu büyülü dünyada çeşitli oyunlar ve şarkılarla minik yüreklere eğlenerek öğretmeyi hedeflemek onlarla gelişip büyümek ve büyüdüklerine şahit olmak inanılmaz bir deneyim. Bu deneyimde yanlarında olmak benim için çok mutluluk verici. Bu yolda Atölye ile olduğum için ise çok mutluyum. 

Ceren Tezel

YARDIMCI PSİKOLOG ÖĞRETMEN

I am a graduate of Psychology, aiming to work with children. I have always been a person who loves children and has an interest in psychology. That’s why the position I am working at Atölye is not a ‘job’ for me, it’s much more. While teaching children, I realized that I also learn endless things from them. There is no emotion that can replace the feeling that they trust you, seeing a smile on their faces or witnessing how they develop through time. I am so glad that our paths crossed with Atölye and I am so glad that I became “Ceren teacher”.

Çiçek Kart

YARDIMCI ÖĞRETMEN

1984 İstanbul doğumluyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunuyum. 2018 yılından bu yana yardımcı anaokulu öğretmeni olarak çalıştım. Çocuklarla iyi iletişim kurabilen, bireysel özelliklerine saygı duyan, her yeni gün çocukların enerjilerine, coşkularına, heyecanlarına, hayal dünyalarının zenginliğine hayran olan biriyim. Çocuklar ile birlikte zaman geçirmekten onların keşif yolculuğuna eşlik etmekten çok mutluyum. 2022 yılı Eğitim döneminde Atölye Çocukevi ile tanıştım ve Atölye ailesine katılmaktan çok mutluyum.

Gülsüm Köse

MUTFAK SORUMLUSU

1972 Erzincan doğumluyum ve iki çocuk annesiyim. 2011 yılında çok yağmurlu bir günde görüşmeye gelmiş ve o kapalı havaya rağmen içeri girdiğimde büyülenmiş ve bu okulda çalışmayı çok istemiştim. Çocuklarla birlikte geçen yılların bende bıraktığı en büyük etki sanıyorum geçen yıllara inat kendimi daha enerjik, dinamik ve mutlu hissetmemdir. Burası bizim evimiz gibidir. Hepimiz aynı amaca ortak olmuş ve çocukları için elinden geleni yapmaya çalışan aile fertleriyizdir. Her sabah okulu erken saatte açar, ilk olarak çayımızı demlerim. Mutfağımızda Eminoş ile çalışıyor olsam da kapıda sizi karşılayabilir, telefonda bir ses, bir gülüş olabilirim her zaman. Çocukların Gülsüm ablası olmaktan ve lezzetli öğünler sağlamaktan keyif alan, mutlu bir Atölye’liyim ben...

 

Emine Karakaya

MUTFAK SORUMLUSU

1960 Sivas doğumluyum. Bir oğlum ve bir torunum var. Bir de torunum kadar sevdiğim Ayşenaz’ım var. Benim Atölye ile tanışma hikayem Ayşegül sayesindedir. 2004 yılında Ayşegül’ün evinde yardımcı olarak çalışmaya başladım. Ayşegül benim kızım, evi ise her sabah mutlulukla gittiğim ikinci evim idi. 2013 yılında Ayşenaz’ın doğumuyla birlikte ilk torun sevgisini de onunla tatmış oldum. Ayşenaz’ı büyüttükten sonra 2016 yılında Ayşegül ile birlikte Atölye’ye geçiş yaptım ve Atölye çocukları için yemek yapmaya başladım. Çocukların sevgisiyle, enerjisiyle dolu bu okulda yemek yapmanın, yediklerini görmenin ve tekrar istemelerinin verdiği mutlulukla artık sadece Ayşenaz’ımın değil tüm Atölye’nin Eminoşuyum. ‘Eline sağlık Eminoş’ diyen çocukları duymak en büyük mükafattır benim için. Annesi bana Ayşegül’ü emanet etmiştir, onu kızım bildim. Ayşegül bana kızını emanet etmiştir onu da torunum bildim. Şimdi ise bana okulunun mutfağını ve tüm Atölye çocuklarını emanet etmiştir ki emaneti her zaman benim emanetimdir, en kıymetlimdir. Atölye’nin bir parçası olduğum için çok mutluyum.

Sümer Korusu Gülveren Sok. No:21
Tarabya / İstanbul
0212 299 93 25
info@atolyecocukevi.com