Başa Dön

Kostüm Yapan Eller

1 Şubat 2018
 
Bu yılın ikinci konusuydu bizim için ‘Hayvanlar’. Çocukların en çok zevk aldığı, en ilgisini çeken konulardan biri... Hem eğlenceli hem de birçok öğrenme fırsatı barındıran, ilerledikçe zenginleşen zenginleştikçe dönüşen, gelişen bir konu. Yola çıkarken hiç aklımızda yokken çocuklarımızın liderliğinde bu konu kapsamında kostümler dikelime geldik.

Atölyede bir dikiş makinamız var. Mehmet usta sıvadı kolları ve atölyeyi bu sefer de bir dikiş atölyesine döndürdü. Dikiş makinasına iplik nasıl takılır, makina nasıl çalışırdan başladık. Hayvanlarının neresini yapmak isterler önce konuştuk. Filin hortumu, kartalın kanatları, atın yelesi, aslanın kuyruğu derken tabi ki Rapunzel’in saçları, örümcek adamın maskesi de girdi devreye :) Dikiş makinasını ele geçiren çocuğu başından kaldırmak pek mümkün olmadı  Diktikçe diktiler, giyip giyip güldüler ve oyunlar oynadılar.

Tüm kostümleri bitirebilmek o yüzden çok uzun bir zaman aldı  Ama tüm bu emeğin sonunda ortaya çıkanları topluca gördüğümüzde o minik ellerin yine ne kadar güzel şeyler başardığı gören bizlerin mutluluğuna diyecek yoktu. Bir defile yaptık, hepimiz giydik kostümlerimizi ve Julia’nın müzikleri eşliğinde yürüdük, hayvanımızı tanıttık arkadaşlarımıza :)

Sümer Korusu Gülveren Sok. No:21
Tarabya / İstanbul
0212 299 93 25
info@atolyecocukevi.com