Başa Dön

Mini Mini Cadılar

30 Ekim 2017
 
Cadılar bayramında İngiliz öğretmenimiz kendi sınıfı olan büyük grup için özel bir parti hazırladı. Tüm sınıfın tavanına ağlar yaptı, ağlardan sarkan kağıttan örümcek yaptı çocuklar, balkabakları maskeleri boyadılar. Kumaşlardan hayaletler yaptılar. Tüm sınıf süslendi. Ve tabi çocuklar için hiç bilmedikleri bir sürpriz daha vardı. Sınıfımızda yer alan kocaman bir dolap var. Dolap dediğime bakmayın dolap oda da diyebiliriz. İçine girebildiğimiz kocaman bir ahşap alan. Bu alanı da cadılar bayramına özgü olarak hazırladı Inga.

O gün çocukların her biri kostümlerle geldi okula. Hepsi çok heyecanlıydı. Küçük ve orta grubumuz büyük grubumuza merakla bakıyor neden öyle giyindiklerini anlamlandırmaya çalışıyorlardı. Büyükler ise biz büyüğüz edasıyla dolanıyor, ama içlerindeki heyecanı ise saklamadan birbirleriyle eğleniyorlardı.

Inga sınıfın kapısını bir perde ile kapatmıştı. Ve tüm çocuklardan birer fener getirmesini istemişti. Sınıfın kapısına hep birlikte giderken heyecan doruktaydı. Ve Inga yavaşça perdeyi kaldırdı, sınıfın ışıkları ve panjurlar kapalı olduğu için ortam oldukça karanlıktı. İçeriye yavaşça giren çocuklar meraklı bakışlarıyla karanlığı yarıp kendileri için tasarlanan mekanı keşfetmeye başladılar.
Sonra birden ışıklar açıldı ve müzik başladı. Hepsi ertrafı gördükçe çığlıklar atmaya başladı. Tavandan sarkan ağlar ona takılmış kendi yaptıkları örümcekler ve balkabakları hepsi çok mutlu etti ve yüzlerde kocaman bir gülümseme oluştu.

Hep birlikte oyunlar oynadılar, şarkılar söylediler. Sıra geldi fenerleri kullanmaya. Önde Inga arkada çocuklar ellerinde feneleriyle ahşap dolap odasının içine girdiler. Fenerleri duvarlara ve tavana tutmaya başladıkça onları bekleyen oyunları gördüler ve kahkahalar kopardılar. Sonra hepsi birlikte oturdu ve Inga fener eşliğinde çocuklara cadılar bayramı özelinde bir kitap okudu hepsi birbirine çok yakın oturdu ve pür dikkat dinledi.

Ve kitap okuma sonrası sınıfta onlar için hazırlanmış cadılar bayramına özel yiyecekleri yediler, güldüler, eğlendiler ve unutulmaz bir gün geçirerek evlerine dağıldılar.

Sümer Korusu Gülveren Sok. No:21
Tarabya / İstanbul
0212 299 93 25
info@atolyecocukevi.com