Başa Dön

Sonbahara Veda Ederken

29 Kasım 2017
 
Eylül ayı okula yeni başlayan çocuklarımızın alıştırma süreçleri ile geçti. Ekim ayı ortası itibariyle programımıza başladık. Atölye ustaları başlayınca atölyelerden çekiç ve matkap sesleri yükselmeye başladı. Julia başlayınca da bu seslere her Çarşamba günü küçük sınıfımızdan gelen ve piyanonun tuşlarından çıkan harika melodiler eklendi. Ve artık Atölye çok sesli bir koroya dönüşmeye, üretmeye ve gelişmeye başladı :)
 
Müzik için Julia ile uyguladığımız programda Ekim ve Kasım ayı boyunca sonbahar temasını işliyoruz. Bu süre zarfında müzik saatlerimizde her hafta camdan dışarı bakıyor ve havayı konuşuyoruz. Sonbahar mevsiminde hangi hava koşulları ile karşılaştığımızı ona göre neler giydiğimizi hatta neler yediğimizi bile konuşuyoruz. İlgili şarkıları öğreniyor, dans ediyor hayal kuruyor ve müzikler eşliğinde hayallerimizi canlandırıyoruz.
 
Kasım’ın sonunda da sonbahar temasını geleneksel partimiz ile sonlandırıyor ve bu mevsime veda ediyoruz.
 
Yine bu yılda partimizi yaptık. Parti günü hepimiz için özeldir. O gün hepimiz sonbaharı hatırlatan renk olan sarı giyiniriz. Julia okulumuza gelir ve küçük sınıfta toplanırız. Başlarız öğrendiğimiz şarkıları söylemeye. O sırada sınıfın kapısı açılır ve bir anda karşımızda Sonbahar vardır :)  Sonbahar bizim öğretmenimiz idi. Kendi diktiği kostümü ile girdi sınıfa. Çocuklarla birlikte danslar etti ve yapraklarını döktü  Sonra Sonbahar da aramızda yerini aldı. En son olarak büyük grubumuz vardı artık sahnede. Hepsi birer hayvan oldular, ormanda yürürken başlayan yağmurdan sığınmak için yer ararken karşılarına çıkan kocaman bir mantar onlara şemsiye oldu, şemsiye kim miydi? Tabi ki büyük grubumuzun öğretmeni :)
 
Partinin kapanışında da Sonbahar tüm çocuklara mandalinalarını hediye ederek aramızdan ayrıldı. Hepimiz ona teşekkür ederek veda ettik ve el salladık...
 

Sümer Korusu Gülveren Sok. No:21
Tarabya / İstanbul
0212 299 93 25
info@atolyecocukevi.com