Başa Dön

Babalar ve çocukların elinden...

5 Mayıs 2018
 
Babalar ve çocuklarımızla birlikteydik bugün. Okulumuzun arka bahçesinde toplandık. Önce Gülsüm'ün efsane poğaçasını ve limonatası ile başladık güne. Ardından Mehmet ustamız bize uçurtma nasıl yapılır diye anlattı, Semih'in babasının ise ustamıza katkısı ve desteği büyüktü :) 
 
Ardından malzemelerini alan başladı çalışmaya. İlk iş olarak çıtaları birbirine sabitledik, çivi ile yapılan bu işlemde babasına yardım eden çocuklarımızın çekiç becerileri tüm babalarımızı şaşırttı. Çivi ile sabitleme sonrası iplerle birbirine tutturma işlemine başlandı. İplere dolanan ve yumaklarla oynayan çocuklar ile ortalık iyice hareketlenmeye başladı. Uçurtmanın iskeleti oluştuktan sonra sıra kağıdını yapıştırmak ve süslemeye gelmişti. Renk cümbüşüne dönen arka bahçemizde kağıtlarla oyunlar başladı bu sefer de çocuklarımız için. Biraz yardım biraz oyun ile günlerini eğlenceye döndüren çocuklarının birbirleriyle olan arkadaşlıklarını gözlemleyen ve mutlu olan gülen babaların gözlerini izlemek ise bizler için hayranlık vericiydi. 
 
Uçurtmalar artık hazırdı tek eksiğimiz ise kuyruklarıydı. Upuzun ve renkli kuyruklar ise çocukların eğlencesinin tavan yaptığı noktaydı. Babalarımız canla başla uçurtma yapmaya devam ederken çocuklarımız da eğlencenin doruklarındaydı artık :) 
 
Günün sonunda yorgunluk kahvesi ile tatlı bir sohbet vardı. Çocuklarının arkadaşlarıyla ve babalarıyla tanışma fırsatı barındıran bir babalar workshop'ının daha sonuydu. Yiyip içtiğimiz, gülüp eğlendiğimiz, çalışıp uçurtma yaptığımız, birbirimizi tanıyıp yakınlaştığımız ve daha bir BİZ olma fırsatı edindiğimiz bir gün idi...

Sümer Korusu Gülveren Sok. No:21
Tarabya / İstanbul
0212 299 93 25
info@atolyecocukevi.com