Başa Dön

Yeni Yıldan Masallar

29 Aralık 2017
 
Yılın son haftasında Noel Baba’dan ve yeni yıl partisinden bol bol bahsetmiştik çocuklarla. O gün geldiğinde kırmızılar içerisinde tek tek okula girdiklerinde heyecanımız doruktaydı hepimizin. Neydi bu Noel Baba, gerçekten gelecek miydi? Kimdi ve bize ne getirmişti acaba…
 
Parti önce Julia’nın şarkıları ile başladı ve şarkılar arasında hep Noel Baba geldi mi diye sessizleştik ve kapıyı dinledik. Ne zaman ki Noel Baba’nın ayak sesleri duyuldu ve kapı çalınarak içeri girdi işte o an nefesler tutuldu sınıfta. Hepimiz kapıda beliren Noel Baba’ya kitlenmiştik, gülüyordu. Heyecan, sevinç, şaşkınlık, korku, endişe her türlü duygu vardı gözlerde. Ama o gözlerdeki duygu ne olursa olsun hepsi merakla ne yapacağını izliyordu. Noel Baba önce hepimize ‘Merhaba Çocuklar’ dedi ve babacan kahkahasını attı. Sonra sırtında getirdiği kocaman hediye torbasını yılbaşı ağacının yanına yerleştirdi, o an tüm gözler hediye torbasındaydı. Ve Noel Baba önce başladı Julia ile sohbet etmeye. Neler yaptığımızı sordu, Julia’da ona öğrendiğimiz yılbaşı şarkılarını söylediğimizden bahsedince ‘Hadi öyleyse birlikte söyleyelim’ dedi ve bizler kaldığımız yerden başladık şarkılarımıza. Noel Baba’nın bize eşlik ettiğini ve biz gibi danslar ettiğini gören gözlerdeki duygular farklılaştı, rahatladı.
 
Şarkılar sonrası Noel Baba’yı ağacımızın yanına koltuğa oturttuk ve oyunlar oynayalım biraz da dedik. Oyunları seyreden Noel Baba dayanamayıp bizim oyunlarımıza da katılmaz mı iyice mutlu olduk. Noel Baba hepimize bu güzel eğlence için teşekkür etti ve artık 'hediyelerin vaktidir' dedi. İşte o an yine bir sessizlik, acaba torbada neler vardı? Torbasından tek tek paketleri çıkardı ve her birini yanına çağırarak hediyesini verdi ve birlikte fotoğraf çektirdiler.
 
Hediyelerini dağıtan Noel Baba ‘Seneye bir yaş daha büyümüş olarak tekrar görüşmek üzere çocuklar’ diyerek sınıfın kapısından geldiği gibi gitti, biz de onu el sallayarak uğurladık…
Hayali bile olsa çocukluğumdan beri Noel Baba’nın ben de bıraktığı duyguyu hep çok sevmişimdir. Tıpkı bir masalın içinde gibi hissederdim. Biz hala evimizde her sene Noel Baba’yı ağarlarız. Kızımızın her seferinde Noel Baba kostümü içerisindeki babasını tanısa da Noel Baba gidip babası eve geldiğinde Noel Baba’nın gelişini babasına heyecanla anlatmasını ve ‘Noel Baba da senin gömleğini giyiyordu’ demesini gülerek dinleriz.
 
Noel Baba’nın bu sene getirdiği hediyeleri İçoğulları Ailesi olarak hep birlikte ürettik, eşimin ablalarının hatta bir yerinde babaannemizin bile elinin değmişliği var. Son dokunuşları ise canımız Öğretmenlerimiz yaptı.
 
Değerli olanın tüketmek değil aslında üretmek olduğuna inandığımız için, üretmeyi bilen beynin ve ellerin her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğini bildiğimiz, hayata bu bilinç ve özgürlükle bakmaya başlayabilirsek eğer atacağımız her adımımızı daha bilerek, severek ve kendimize inanarak atabileceğimiz o yüzden de doğrusuyla yanlışıyla kendimizin çizdiği bir yolda ilerleyebileceğimiz için okuldaki tüm süreçlerimizde ve mekan oluşumlarımızda bile hep bu yaklaşımın izinden gitmeye çalışıyor, çocuklarımızın da bu yolda ilerlemesi için tüm gayretimizi gösteriyoruz.
 
Çocuklarımızın hayatına bir yerinden dokunabilme fırsatı veren tüm ailelerimize teşekkür ediyor, güzel bir yıl olmasını diliyorum.
 
Ve gökten üç elma düşmüş…
 
Biri çocuklarımıza, biri bizlere biri de ailelerimize…

Sümer Korusu Gülveren Sok. No:21
Tarabya / İstanbul
0212 299 93 25
info@atolyecocukevi.com